Podpojištění nemovitosti
Věc, která se týká každého z nás, kdo vlastníme nemovitost. Tento problém může nastat v případě, kdy pojišťovna vyplatí méně peněz za škodnou událost, než by klient sám chtěl. Je to bohužel krutá realita, se kterou si neví rady velká část majitelů nemovitostí.
Jak se podpojištění bránit? Nejdůležitější je PREVENCE!
1) Aktualizovat pojištění minimálně každé 2-3 roky
2) Při výrazném zdražení na nemovitostním trhu si nechat pojistku zkontrolovat a aktualizovat
Modelový příklad:
Máte starší pojistku (3 roky a déle) na pojistnou částku 3 mil., která pro Vás byla v době sjednání pojištění vyhovující. Po třech letech má modelová nemovitost hodnotu 6 mil. Při totální škodě (sesuv půdy – hrozí stržení domu, vyhoření, vytopení a poškození základů) Vám pojišťovna vyplatí pouze 1.5 mil. Kč a tím pádem Vámi chybí další 4,5 mil abyste stejnou nemovitost postavil v dnešní době.
Dále byste si měli pohlídat, že pojistka na nemovitost (zdi, střecha, okna, dveře apod.) bude obsahovat i pojištění domácnosti (věci uvnitř – televize, lednička, gauč, pračka atd.) a také byste neměli zapomenout na pojištění odpovědnosti pro případy, kdy Vám například vítr utrhne tašku ze střechy a tím vznikne škoda na věcech sousedů, či újma na zdraví.
Pojistku by měli všichni majitelé nemovitostí vybrat nejen podle ceny, ale podle sublimitů (nejvyšší plnění jednotlivých věcí, jako je zatopení nemovitosti, následky vandalismu, ať jde o odcizení nebo zničení či škody na elektronice, sklech apod.), které má každá pojišťovna jinak nastavené a jsou v nich velké rozdíly. Ve velkém množství případů jde o statisícové rozdíly při vyhodnocování pojistné události.
Pro všechny výše uvedené příklady jsou velmi dobře proškoleni všichni poradci Synergy FG, a proto se na toho svého neváhejte obrátit, ať vše projednáte a předejdete nepříjemnostem dnešní doby, ve které došlo ke skokovému zdražení cen nemovitostí.