Investice na Tenerife

Pokud se zajímáte o investice, jistě vás už napadlo zakoupit nemovitost k pronájmu. Realitní trh se totiž v průběhu let změnil a vlastnit byt nebo dům může být z pohledu výnosu velmi atraktivní. Co když by se ale jednalo o sympatickou vilu na Kanárských ostrovech? O své osobní zkušenosti se rozpovídal Petr Saic z Investičního klubu.

Nemovitosti v České republice vylítly s cenou prudce nahoru, v některých lokalitách je to dokonce až o 40 %. Proto se investoři začali rozhlížet i za hranice naší země. A právě Tenerife, jeden z ostrovů tvořící Kanárské ostrovy, je ideálním místem ke koupi domku, a to z několika důvodů.

Ve Španělsku se za poslední roky zdražily nemovitosti o pouhých pár procent. Dům v atraktivní lokalitě u moře může tak vyjít na stejné peníze, jako panelákový byt ve Středočeském kraji. Sám Petr zde má dokonce kontakty na realitní kancelář, což může být velkou výhodou. Mezi další plusy se pak počítá i diverzifikace, investice v eurech se hodí vždy. O poloze ostrova lze pak též prohlásit, že je ideální. Nejen že zde převládá teplé slunečné počasí po celý rok, z čehož pro vás plyne privilegium žít během zimy v příjemných 20-25 stupních, ale také zájem o pronájem během všech období. Využitelnost slunce a větru vám navíc ušetří peníze za energie.

Ať už je to způsobeno vyjmenovanými důvody nebo bezpečnou vzdáleností od válečného konfliktu na Ukrajině, potenciál Tenerife a obecně Španělska už pochopili investoři z celého světa. Za poslední rok se zde soustředili na nákup Holanďané, Němci, Irové, ale třeba i Američané či Argentinci. Jak zmiňuje Petr, města, jako třeba Barcelona, jsou stvořena pro život. Najdete si zde práci a vyžití je také bohaté. Naopak pro pronájem je vhodnější volit místa, jež se chlubí mořem, klidem a teplým počasím během celého roku. Jaké lokality volí ve Španělsku investoři nejvíce? Grafy a mapu naleznete ve videu.

Na Tenerife se aktuálně staví nemovitosti pomalu. Ostrov je malý a nabídka prozatím neuspokojuje vysokou poptávku. Obrovský zájem je pak soustřeďován na jižní část ostrova, kde panují ty nejlepší klimatické podmínky, větší teplo a zákoutí bez větru. Petr pak srovnává výnos plynoucí z nájmu v takovéto lokalitě a naproti tomu v Praze. Na kalkulaci s velmi zajímavým výsledkem se můžete též podívat ve videu.

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!