Navýšení zákonného limitu povinného ručení: Stačí 35/35?

Konec roku 2023 pravděpodobně přinese změny v zákoně upravujícím povinné ručení vozidel. Novela tohoto zákona znamená, že již nebude platit dosavadní limit 35 milionů korun pro pokrytí škod způsobených zraněním či majetkovou újmou. Tomáš Mašek z firmy Synergy radí, jak k tomu přistoupit.

Přestože se může zdát, že částka 35 milionů korun je vysoká a možná se ptáte, jak byste museli na silnici řádit, abyste dosáhli takového škodního limitu, realita může být úplně jiná. Dokonce i malé nehody mohou mít dalekosáhlé následky, například pokud jde o ušlý zisk jednotlivce. Náhrada za ztrátu příjmu v řádech stovek tisíc korun za měsíc se během několika let může stát obrovskou sumou.

Z tohoto důvodu novela zákona navrhuje zvýšit zákonnou hranici pro minimální limit povinného ručení na 50 milionů korun, a to jak pro škodu na zdraví, tak škodu na majetku. Tomáš doporučuje, bez ohledu na to, zda novela začne platit letos nebo později, konzultovat tuto situaci se svými pojišťovacími poradci a přistupovat k ní aktivně. Navýšení tohoto limitu nepředstavuje nijak zásadní finanční zátěž, a cena za pojištění se zvýší pouze o několik stovek korun ročně. Buďte tedy připraveni.

Tomáš také zdůrazňuje, že pokud si sjednáte nejvyšší možný limit na trhu, který je v současné době 200 milionů korun, pojišťovny vám obvykle nabídnou zdarma další služby, jako je rozšířená asistence, úrazové pojištění nebo další bonusy.

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!