Seriál Pojistné plnění: Autonehoda

Tento díl věnujeme pojistnému plnění, které dostal náš klient díky spolupráci s jedním z našich poradců.

Klient měl autonehodu, za kterou nemohl, protože při jízdě po hlavní silnici mu z vedlejší komunikace nedal přednost jiný řidič. Došlo k poškození majetku a on sám utrpěl újmu na zdraví. Naštěstí byl při vědomí, proto mohl před příjezdem policistů a záchranářů kontaktovat svého poradce. Poradil se s ním o tom, na co si dát pozor a jak v takové situaci postupovat.

Jedna z důležitých věcí byla ta, že nedošlo k hlášení na pojišťovnu hned, ale celým případem se začala zabývat naše spolupracující společnost EUCS, která nám, jako celé firmě Synergy FG, umožňuje konzultovat a radit se s jednotlivými případy dříve, než dojde k oznamování pojišťovně. Výhodou takové služby je především fakt, že klient neplatí nic dopředu a ve většině případů je úplata domluvená jako procentuální spoluúčast této firmě, tedy z celkové vymožené částky.

Ale zpět k tématu. V našem případě se pojišťovna po všech svých posudcích a odborných znaleckých nálezech dobrala k názoru, že vyplatí plnění ve výši zhruba 500 tis. Kč. Následně toto plnění ale společnost EUCS začala přezkoumávat a k velkému překvapení se klient dostal na celkovou částku od stejné pojišťovny ve výši 2,2 mil. korun, z čehož si právnická služba vzala procentuální odměnu ve výši 12 %. Klient tak obdržel o 1,5 mil. Kč více, než mu bylo spočítáno při prvotním posouzení pojišťovnou.

K tomuto závěru bylo samozřejmě zapotřebí důkladné práce právníků, kteří si zaplatili vlastní posudkové lékaře. Částka 1,5 mil. korun se navíc skládala z 11 dílčích plnění, jež byla společností EUCS pro klienta vymožena v horizontu dalších 2 let.

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!