Šmejdi ve financích: Jak se bránit podvodům

Podvodné praktiky se stávají stále běžnější výzvou a to nelze podceňovat. Jak ale postupovat při útoku podvodníka? Sepsali jsme užitečné desatero, díky kterému budete před šmejdy o krok napřed a budete vědět, co dělat.

Banky i jednotlivci čelí stále více sofistikovanějším podvodům prostřednictvím telefonátů, e-mailů a SMS zpráv, které vypadají velice přesvědčivě a jsou ve skutečnosti nebezpečné. Útočníci se představují jako důvěryhodní jednotlivci, jako například bankovní zaměstnanci, a snaží se získat citlivé údaje či dokonce peníze.

Radka Poulíčková, poradkyně ze Synergy, pro vás sepsala užitečné desatero, díky kterému budete před šmejdy o krok napřed a budete vědět, co dělat. Celý příspěvek můžete najít zde.

Tato hrozba není vymezena věkovým skupinám, jak by se mohlo zdát, a proto je klíčové zůstat obezřetným a nepodléhat manipulaci. Pokud obdržíte podezřelý hovor či zprávu, neodpovídejte a okamžitě informujte svou banku. Klid a spolehlivý zdroj informací jsou základem boje proti podvodům.

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!