Znáte Tajemství dvou kasiček?

Tajemství dvou kasiček. Právě tak se jmenuje nová knížka investičního specialisty Kryštofa Bartoše, který dlouhodobě spolupracuje se Synergy. Finanční gramotnost se zatím ve školách nevyučuje, a tak Kryštof se svým synem napsal právě knížku, jenž by měla uvést děti do světa financí a zábavnou formou jim vysvětluje základní principy peněz. O čem vypráví Tajemství dvou kasiček?

Knížku s podobnou tématikou byste na trhu hledali marně. Kryštof tak zaplnil místo na trhu a svým příběhem se snaží vysvětlit dětem, jaké jsou základy finanční gramotnosti. Hlavní postava Kryštůfek (což je syn Kryštofa a také spoluautor!) dostává k narozeninám peníze. A už zde se tvoří určitý návyk a rozhodnutí, jak s částkou naložit.

Kryštof podotýká, že druhá část knihy je inspirovaná jeho reálnými zkušenostmi a chybami, které si zažil sám s penězi, například když si za peníze z brigády koupil televizi a dál si nic neuložil. Sám si musel uvědomit, že k pravidelnému odkládání peněz musí vzniknout pozitivní emoce a také že mu k udržení tohoto systému pomohlo i investování. A právě toto téma najdete v Tajemství dvou kasiček. 

Kryštof však nezapomněl vyčlenit část knihy pro rodiče. I dospělí zde najdou návod, jak knihu uchopit a jak s ní pracovat. Dílo by tak mohlo otevřít téma a dát tak rodinám prostor k diskusi a zamyšlení nad penězi. Hlavní cílovou skupinou jsou samozřejmě hlavně dětští čtenáři předškolního nebo školního věku, kdy už sami dokážou naložit s penězi, ale jsou to též mladí lidé, kteří rodinu teprve plánují.

Knihu plnou krásných ilustrací najdete aktuálně v několika největších řetězcích s knihami a poslouží i jako vánoční dárek. Synergy v čele s Petrem Saicem projekt silně podporuje, a tak se vám nabízí možnost pořídit si knihu přímo přes web Kryštofa nebo popřípadě kontaktujte vašeho poradce. Největší hodnotou knížky je totiž fakt, že otevírá téma, o kterém se doposud nemluvilo. Kryštof však na závěr prozrazuje, že z jeho pohledu je zásadní také kapitola pojednávající o myšlence, že peníze nejsou úplně všechno.

Společně s Kryštofem se těšíme na zpětné vazby a napište nám, která kapitola zaujala právě vás a proč.

Další informace o koupi a dodání naleznete na webu tajemstvidvoukasicek.cz .

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!