Informativní osobní list důchodového pojištění – to je oč tu nejen v penzi běží!

V březnu se zaměříme na téma důchodů – konkrétně na problematiku evidenčních důchodových listů. Ve videu vám poradkyně Radka Poulíčková a Kateřina Deusová přiblíží význam a důležitost tohoto dokumentu.

Informativní osobní evidenční list důchodového pojištění je dokument vydávaný Českou správou sociálního zabezpečení, která by měla evidovat mimo jiné dobu našeho studia, zaměstnání, podnikání či rodičovskou dovolenou a další údaje relevantní k výpočtu našeho důchodu. 

Na evidenci ze strany státu ale doporučujeme se příliš nespoléhat! Z našich zkušeností je málokterý osobní list důchodového pojištění zcela bez chyb!

Možná si řeknete – do důchodu daleko, proč bych to teď řešil(a)? V životě bohužel mohou nastat situace, kdy už nebude v našich silách zpětně ovlivnit tuto evidenci a tím pádem i vyplácené dávky. 

Informace obsažené v důchodovém listu mají totiž obrovský vliv na případný sirotčí důchod našich dětí či vdovský/vdovecký důchod našeho partnera, a v neposlední řadě i na náš invalidní důchod. A přesně výše těchto typů důchodu jsou nejhůře opravitelné, protože náš partner nemusí být schopen doložit potřebné podklady k opravě evidenčního důchodového listu, čímž může rodina přijít o tisíce korun měsíčně. Proto je potřeba si řádně a včas kontrolovat evidovaná data. 

A jak svůj informativní osobní list jednoduše získat? Odpověď nejen na to, ale i na Vaše další otázky se dozvíte ve videu.

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!