Pojištění při porodu: Záchrana při neočekávaných komplikacích

Narodí-li se do rodiny dítě, obvykle to představuje radostnou událost. Nicméně, co se stane, když se všechno zkomplikuje a matka musí s novorozencem zůstat v nemocnici déle, než bylo očekáváno? Petr Vašík sdílí své cenné zkušenosti s pojištěním a jeho benefity. Jaké pojistné plnění mohou ženy po porodu očekávat?

Porod si zřejmě každý vybaví v souvislosti s ukončením těhotenství. Maminka i novorozenec se během pár dnů v nemocnici zotaví a brzy odjíždí domů začít novou životní etapu. Jenže ne vždy má porod bezproblémový průběh, a právě v takových případech může zafungovat životní pojištění a hrát klíčovou roli. Na podporu státu se navíc nelze úplně spoléhat.

Petr tvrdí, že při tvorbě finančního plánu většinou od klientů získá informaci o tom, kdy a zda vůbec chystají zakládat rodinu. Díky tomu může naplánovat bezpečnou cestu pro mladé rodiny, které navíc řeší ještě bydlení a spoustu dalších věcí ve svém životě.

Pokud má klientka správně nastavené pojištění a je zahrnuta i hospitalizace, za každých 24 hodin strávených v nemocnici jí přísluší konkrétní dávka. Maximální částka za jeden den činí 2000 Kč a je nutné mít smlouvu sjednanou obvykle alespoň 8 měsíců před porodem. Ve smlouvě se však dá uvést i další riziko kromě hospitalizace: komplikace během porodu a po něm. Petrova klientka, která musela zůstat v nemocnici s miminkem 30 dnů kvůli novorozenecké žloutence, celkem obdržela od pojišťovny hezkých 200 tisíc korun. Musíme také dodat, že podobná situace u ní nastala i při druhém porodu a plnění jí bylo vyplaceno znovu.

Druhý případ, který Petr zmínil, je další klientka, která čekala dvojčata a musela nastoupit do nemocnice již 30 dní před termínem porodu. I jí náleželo pojistné plnění v řádech stovek tisíc korun. Některé pojišťovny mají pochopitelně omezenou dobu pobytu v nemocnici, kterou jsou schopné vyplnit, ale už se také objevily produkty bezlimitní. Při pečlivém výběru lze také pojistit i rizika spojená s těhotenstvím, ačkoliv jsou zde dlouhé čekací doby.

Proto doporučujeme nečekat až budete starší a smlouva bude tím pádem i dražší. Jakmile už nad dítětem uvažujete, nastává právě teď ideální doba sjednat si adekvátní pojištění. 

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!