Seriál Pojistné plnění: Cestovní pojištění

V dalším díle seriálu o pojistném plnění se zaměříme na letní dovolenou, která nedopadla příliš vesele. Díky poradcům ze Synergy však víme, jak předejít finančním problémům, když se vám na cestách stane úraz. Tomáš si k rozhovoru přizval Šárku, která popsala svou zkušenost s klientem.

Šárka řešila nepříjemnou nehodu svého klienta, který vyrazil na dovolenou do Itálie. Když pak skákal do vody (na povoleném místě), došlo k úrazu a klient si rozdrtil prsty na noze, tudíž bylo nutné okamžité ošetření. Naštěstí měl sjednané cestovní pojištění, a proto mu byly od pojišťovny vyplaceny peníze na úhradu léčby v Itálii. Další záležitosti se pak řešily v Česku.

Díky cestovnímu pojištění, bez kterého se nedoporučuje vyjíždět za hranice ani na jeden den, byly klientovi vyplaceny desítky tisíc za ošetření v zahraničí a dále také 160 tisíc korun ze životního pojištění, kde měl klient nastaveny adekvátní částky vůči svému příjmu pro denní odškodné úrazu a pracovní neschopnost. Dle Šárky bylo však nutné nahlásit událost pojišťovně okamžitě po vzniku pojistné události, a právě zde se ukázalo, že bez finančního poradce by o svých nárocích klient ani nevěděl.

Zmíněný klient se s nepříjemným úrazem ze zahraničí léčil dlouhých devět měsíců a následky přetrvávají dodnes. Zde pak opět zafungovalo úrazové pojištění a klient obdržel od pojišťovny další „bolestné“. V tomto případě se naštěstí nejednalo o zásadní změnu v klientově životě a nebylo potřeba například přizpůsobovat bydlení nebo kupovat speciální pomůcky, tudíž částku od pojišťovny mohl využít třeba na další dovolenou nebo obnos investovat.

Než se tedy vydáte na cestu za hranice, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, ale také myslete na to, že když se něco přihodí, bude též zásadní, jak kvalitní máte svou stálou pojistku v rámci výpadku příjmu a následků úrazu.

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!