Seriál pojistné plnění: Rakovina

V dalším pokračování o pojistném plnění jsme se tentokrát zaměřili na problém, který trápí lidi po celé generace a životní pojištění zde může zafungovat zásadně. Finanční poradce Petr Vašík ze společnosti Synergy sdílel příběh své klientky, která se setkala s nelítostným verdiktem – rakovinou prsu. Jak na tuto situaci zareagovala její pojišťovna? Měla klientka tuto konkrétní situaci pojištěnou ve své smlouvě?

Petr byl dobře obeznámen s riziky a pojišťovacími částkami, když sjednával životní pojištění pro tuto klientku. Navíc musel také zohlednit úvěr, který klientka splácela, a banka požadovala pojištění přímo ze své strany. Byla to tedy kombinace různých pojištění. Když klientka onemocněla, byli do řešení zapojeni právníci ze společnosti EUCS.

V praxi tato mladá slečna strávila tři měsíce chozením po vyšetřeních a byla v pracovní neschopnosti. Poté jí byla diagnostikována rakovina prsu, která je v současné době bohužel velice častá, a to i u mladších ročníků. Situace byla také velmi psychicky náročná. Petr se snažil především o to, aby pojišťovna klientce začala vyplácet alespoň zálohu pojistného plnění, také však musel zajistit pravidelný příjem prostřednictvím plnění z pracovní neschopnosti. Kromě toho jí bylo poskytnuto 500 tisíc korun na léčbu závažného onemocnění na základě ohrožující diagnózy.

Petr se při seznamování pojistných podmínek radil s právníky. Teprve po uplynulém roce byla klientce přiznána invalidita prvního stupně a také jí byla zpětně vyplacena částka, která pokryla zbytek úvěru. To znamenalo, že nemusela dále splácet měsíční částky a zůstalo jí 800 tisíc korun. Petr v celém případě klientku provázel od začátku do konce, což bylo pro ni obrovskou hodnotou. Případ se tak vyřešil úspěšně. Klientka si díky finanční podpoře mohla dovolit i rekonstrukci prsu a žije plnohodnotným životem. Nadále zůstává Petrovou spokojenou klientkou.

Tento příběh potvrzuje, že je nutné pravidelně kontrolovat své pojistné smlouvy a mít přehled o tom, co všechno je pojištěno, abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení. Nestačí mít smlouvu pouze na úrazy. Naopak, nemoci nastávají mnohem častěji a pojistné plnění vám tak může velmi výrazně pomoct v tak náročné situaci, jako právě rakovina.

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!