Investice do nemovitostí v roce 2023

Fakt, že smysluplnou ochranou proti inflaci je diverzifikace investičního portfolia, jsme si už rozebrali v minulém čísle. Petr Saic ze Synergy se ve svém novém videu pro Investiční Klub aktuálně zaměřil na nemovitosti, které se držely dlouhodobě jako velmi atraktivní příležitost, tedy alespoň do roku 2021. Jak na tom budou nemovitosti letos v České republice? Vyplatí se kupovat byt či jiný prostor za účelem zisku z nájmu? 

Číst více »

Hlášení škodných událostí: NIKDY SÁM!

Pokud jste se již setkali s někým, jehož majetek a nejspíš i zdraví postihla velmi nepříjemná událost (vyhoření domu, vytopení bytu, tornádo apod.), tak víte, že dotyční v první fázi řeší přežití a až v druhé peníze, které budou potřebovat na opravu.

Dnešní článek je právě o tom, jak dostat od pojišťoven co nejvyšší plnění, když už si řádně platíte pojistné. Pojištění však musí být správně nastaveno, což znamená především odpovídající limity a zahrnuta potřebná rizika ve smlouvě.

Číst více »

Nájmy v roce 2022 a výhled 2023

Růst cen nájmů v České republice se v prvních třech kvartálech roku 2022 zvyšoval. Tento trend je způsoben především nedostatkem kvalitních bytů k pronájmu a rostoucí poptávkou po nich. Další vliv má válka na Ukrajině a velký příliv nových lidí do ČR. Tyto faktory tlačí ceny nájmů vzhůru. Jaký můžeme očekávat vývoj v roce 2023?

Číst více »

Investiční výhled 2023 – zlato, Bitcoin, akcie

Jako tomu bývá každý rok, i letos už vznikají spekulace ohledně vývoje investic. Inflace v roce 2022 dosáhla k rekordním 15,1 % a na investičním trhu se nenašlo moc způsobů, jak jí pokrýt. Bude letos situace lepší? Jak si povedou zlato, Bitcoin či akcie v roce 2023? Spoustu informací si připravil Petr Saic ze Synergy.

Číst více »

Uniklá voda, zničený telefon

Škody, které jsou každému blízké, což představuje například jakýmkoliv způsobem zničená elektronika (telefon, počítač, pračka, lednička), a také nepříjemná situace, kdy vytopíte souseda, či vám celý rok prokapává kohoutek a zjistíte to až ve chvíli, kdy platíte vyúčtování za vodné/stočné. Jak se před těmito problémy chránit?

Číst více »

Hypotéky v roce 2023

V roce 2023 bude muset Česká národní banka reagovat uvolněním trhu a snížením limitů. Asi se nebude nic dít na poli podílu vlastních zdrojů, ale v půlce roku by mohlo dojít k uvolnění limitů DTI a hlavně DSTI. 45% pro osoby starší 36 let je při aktuální hodnotě nemovitostí a výši úrokových sazeb dost omezující. Např. pokud vám je 37 a chcete si vzít hypotéku 4 miliony, tak potřebujete příjem skoro 54.000,-.

Číst více »

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!