Kdy se vyplatí refinancování hypotéky

Spolu s rostoucími sazbami hypoték se rozpoutal hon na refinancování hypotečních úvěrů a „honba za každou desetinou“ se stala denním chlebem velkého množství poradců i klientů. Vyplatí se ale refinancování „o desetinu levněji“ doopravdy? Jaké všechny náklady jsou s refinancováním spojené?

Číst více »

Na co si davat pozor u odhadů

Na co si dát pozor u odhadů Odhad, respektive jeho výše, je dlouhodobě jednou z nejdůležitějších hranic pro poskytování úvěrů na bydlení. A je jedno, jestli jde o koupi, výstavbu, rekonstrukci. Proč je odhad důležitý? Základním parametrem hypotečního úvěru, nebo úvěru ze stavebního spoření, je tzv. „LTV“.

Číst více »

Čerpání schváleného úvěru a odhad nemovitosti

Financování výstavby nemovitosti a čerpání prostředků – proč úroková sazba není vše Při řešení úvěru na bydlení se naprostá většina klientů zajímá hlavně o jedno – jaká bude sazba. Existuje ale celá řada dalších parametrů, které mohou s náklady klientovi zamíchat výrazně více, než několik desetin na úrokové sazbě. Jak tedy celý proces probíhá a na co si dát pozor?

Číst více »

Financování družstevních bytů

Čím mohou být zajímavé? Družstevní byty tvoří, především ve větších městech, nezanedbatelnou část nabídky nemovitostí. V praxi se pak můžeme setkat i s družstevními rodinnými domy, ty jsou ale výrazně vzácnější. Pro klienta ovšem bývají na první pohled velmi lákavou koupí z několika důvodů.

Číst více »

Příjmy z podnikání a hypotéka – problém, nebo příležitost?

Proč je situace podnikatelů složitější? Živnostníci a drobní podnikatelé jsou z pohledu poradce nejtypičtější „problémovou“ skupinou klientů, žádajících o hypoteční úvěr. Důvod je jednoduchý, příčina je skryta v daňovém zákonu. Na rozdíl od zaměstnanců se totiž u živnostníků velmi často liší čistý měsíční příjem, který deklarují finančnímu úřadu, a skutečná částka, se kterou může živnostník v průběhu měsíce disponovat.

Číst více »

Jak na stoprocentní financování nákupu nemovitosti

Regulací ČNB z roku 2016 zájemci o stoprocentní financování nákupu nemovitosti nezmizeli. Spíš byli donuceni koupi buď odložit nebo se situaci přizpůsobit. K získání stoprocentní hypotéky se tak dnes využívají nejčastěji dvě řešení: 1. kombinované financování nebo 2. zajištění další nemovitostí.

Číst více »

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!