Co bude s důchody?

Mladá generace v současné době nemá zcela optimistické vyhlídky do budoucnosti, co se týče důchodů. Jak bude vypadat penze současných mladých lidí? Ideální vize spočívá v tom, že si odpracují potřebné roky a stát se následně řádně postará o jejich důchod. Avšak je tato představa příliš naivní? Zaměříme-li se skutečně pouze na důchod ve stáří, jaká rizika budou muset překonat?

Číst více »

Seriál pojistné plnění: Rakovina

V dalším pokračování o pojistném plnění jsme se tentokrát zaměřili na problém, který trápí lidi po celé generace a životní pojištění zde může zafungovat zásadně. Finanční poradce Petr Vašík ze společnosti Synergy sdílel příběh své klientky, která se setkala s nelítostným verdiktem – rakovinou prsu. Jak na tuto situaci zareagovala její pojišťovna? Měla klientka tuto konkrétní situaci pojištěnou ve své smlouvě?

Číst více »

ČNB ruší limit DSTI: Co bude dál?

Ve čtvrtek 1. 6. 2023 zrušila ČNB prosazování limitu DSTI, tedy omezení výše měsíčních splátek domácnosti oproti celkovým příjmům. Do tohoto data platilo omezení splátek do 45 % příjmů, pouze domácnosti do 36 let měly limit mírnější, padesátiprocentní. A stanovisko ČNB mělo váhu zákona – nešlo o doporučení, ale banky byly povinny se jím řídit.

Číst více »

LEGO jako investice

Hned první červnový den náleží dětem v podobě oslav jejich dne. Kromě různých venkovních akcí pro děti míří na nejmladší občany i obchodníci s hračkami. Stavebnice LEGO může vašim ratolestem udělat obrovskou radost. Víte ale, že vám může i vydělat peníze? Petr Saic ze Synergy popsal, jakým způsobem může fungovat krabice se slavnými kostkami jako investice.

Číst více »

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!