Příjmy z podnikání a hypotéka – problém, nebo příležitost?

Proč je situace podnikatelů složitější? Živnostníci a drobní podnikatelé jsou z pohledu poradce nejtypičtější „problémovou“ skupinou klientů, žádajících o hypoteční úvěr. Důvod je jednoduchý, příčina je skryta v daňovém zákonu. Na rozdíl od zaměstnanců se totiž u živnostníků velmi často liší čistý měsíční příjem, který deklarují finančnímu úřadu, a skutečná částka, se kterou může živnostník v průběhu měsíce disponovat.

Číst více »

Jak na stoprocentní financování nákupu nemovitosti

Regulací ČNB z roku 2016 zájemci o stoprocentní financování nákupu nemovitosti nezmizeli. Spíš byli donuceni koupi buď odložit nebo se situaci přizpůsobit. K získání stoprocentní hypotéky se tak dnes využívají nejčastěji dvě řešení: 1. kombinované financování nebo 2. zajištění další nemovitostí.

Číst více »

Dopady regulace hypotečního trhu na kupující

Vzhledem k dosavadní historii cen nemovitostí v ČR jsou nemovitosti chápány jako dlouhodobě stabilní a smysluplná investice. Ve větších obcích pak velmi často v porovnání s nájmy vychází splátky na hypotéku stejně, jako nájemné. Jen s tím rozdílem, že místo desítek let „platby ven“ splácí lidé majetek, který jim následně zůstane.

Číst více »

Pro koho vlastně je Půjčka pro mladé?

Když přišel Státní fond rozvoje bydlení v rámci tzv. Programu pro mladé se zajímavou nabídkou půjčky pro mladé rodiny, t.j. pro manžele nebo registrované partnery do 36 let, případně i pro jednotlivce, kteří se starají alespoň o jedno dítě do 15 let, zaujalo to řadu lidí. Dokonce natolik, že první den, kdy bylo možné o půjčku žádat, stály před dveřmi kanceláří SFRB v některých městech fronty.

Číst více »

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!