Investice na Tenerife

Pokud se zajímáte o investice, jistě vás už napadlo zakoupit nemovitost k pronájmu. Realitní trh se totiž v průběhu let změnil a vlastnit byt nebo dům může být z pohledu výnosu velmi atraktivní. Co když by se ale jednalo o sympatickou vilu na Kanárských ostrovech? O své osobní zkušenosti se rozpovídal Petr Saic z Investičního klubu.

Číst více »

Asistenční služby pojišťoven u vaší domácnosti

Většina klientů nevyužívá asistenčních služeb pojišťoven, které mají standardně sjednané v pojištění domácnosti / nemovitosti, ať jde o byt v osobním, či družstevním vlastnictví, nebo rodinný baráček. Asistenční služby jsou ve většině nových smluv již v základním nastavení a dají se z nich plnit tzv. krizové situace, jako jsou například: zabouchnutí dveří, zalomení klíče v zámku či ztráta klíčů.

Číst více »

Investiční nemovitost – ANO či NE a proč?

My Češi jsme poměrně konzervativní investoři a spousta lidí sází na jistotu. Když se řekne „investování“, první, co většinu lidí napadne, je koupit nemovitost a následně ji pronajímat. Je potřeba si vyhodnotit, co pronajímání investičních nemovitostí znamená. Představa většiny lidí je, koupit byt ideálně na hypotéku, najít nájemce a pak už jen vesele kasírovat.

Číst více »

Jak se připravit na začátek roku 2023

Blíží se konec letošního roku, a proto je třeba se připravovat na začátek toho nadcházejícího. Velké množství malých investorů, ale i velkých firem dlouhodobě zanedbává přípravy na budoucí kalendářní období. V některých případech to však může mít velmi negativní dopady. Jak se připravit na rok 2023 ve třech krocích se dozvíte v tomto článku.

Číst více »

Děravé podmínky životního pojištění

Proč jsou některé pojišťovny méně vhodné pro krytí invalidity a na co vše je potřeba si dát pozor. Pojišťovny totiž uplatňují pojistné podmínky, které mohou být děravé – například výluky v pojištění. Nejčastější výlukou je vypověditelnost některého z rizik (pracovní neschopnosti, invalidity apod.) ze strany dané instituce, která se sama rozhodne riziko vypovědět, což je velká komplikace pro následné plnění.

Číst více »

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!