Vysoké sazby hypoték = ideální čas pro nákup nemovitosti

Za poslední rok došlo k výraznému snížení poptávky po nemovitostech. Výsledkem toho je výrazné snížení cen. Ačkoliv celkové statistiky udávají poklesy typicky do 10 %, skutečný pokles je výrazně větší. Je totiž nutné si uvědomit, že téměř neklesly ceny bytů v developerských projektech – ty tak vyvažují výrazně větší snížení cen ostatních bytů. Zároveň většina statistik uvádí pouze pokles nabídkových cen, ne skutečně realizovaných. Je naprosto běžné, že prvotně nabízená cena je po čase v rámci inzerce dále snížena a kupující navíc počítá s další slevou při jednání. Ze strany realitních makléřů tak většinou zaznívají snížení reálných cen o 20-25 % oproti vrcholu z jara 2022.

Číst více »

Jak investovat při očekávaném snížení úrokových sazeb?

Petr Saic ze Synergy FG se zaměřil na investice pro letošní rok s ohledem na nadcházející období, kdy se očekává pokles úrokových sazeb. Otázka zní: Je nyní vhodný čas na přípravu? Podle Petra je klíčové posoudit, v jaké fázi se nachází globální ekonomika. I když se může zdát, že se pohybujeme směrem ke krizi, není to ještě zcela jasné, ale existuje možnost, že takový scénář ještě přijde.

Číst více »

Seriál pojistné plnění: Smrt

V životě čelíme mnoha výzvám a nečekaným událostem, a i v oblasti pojištění se mohou vyskytnout situace, které nám položí naši odolnost na zkoušku. Jeden z nejcitlivějších aspektů pojištění je smrt, a právě o něm se bude točit náš příběh.

Číst více »

Vysoké sazby úvěrů: Konec úvěrování ze stavebního spoření

Financování bydlení, tedy koupě bytu či rodinného domu, je dnes řešeno dvěma produkty, známou hypotékou a méně obvyklým meziúvěrem a úvěrem ze stavebního spoření. Zejména v době nízkých sazeb zažily úvěry ze stavebního spoření zajištěné nemovitostí boom. Jak se ale změnila situace s růstem sazeb? A co má klient s meziúvěrem dělat?

Číst více »

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!