Dominik Stroukal: Co nás čeká na podzim 2022?

V současné době je ekonomika ovlivňována velkým množstvím negativních faktorů, které všichni vnímáme. Jedná se například o válečný konflikt na Ukrajině, energetickou krizi a v mnoha zemích po celém světě je velkým problémem rostoucí inflace. Nesmíme také opomenout dopady covidové krize, která ještě zdaleka není za námi.

Číst více »

Podpojištění nemovitosti

Podpojištění nemovitosti Věc, která se týká každého z nás, kdo vlastníme nemovitost. Tento problém může nastat v případě, kdy pojišťovna vyplatí méně peněz za škodnou událost, než by klient sám chtěl. Je to bohužel krutá realita, se kterou si neví rady velká část majitelů nemovitostí. Jak se podpojištění bránit?

Číst více »

Kdy se vyplatí refinancování hypotéky

Spolu s rostoucími sazbami hypoték se rozpoutal hon na refinancování hypotečních úvěrů a „honba za každou desetinou“ se stala denním chlebem velkého množství poradců i klientů. Vyplatí se ale refinancování „o desetinu levněji“ doopravdy? Jaké všechny náklady jsou s refinancováním spojené?

Číst více »

Na co si davat pozor u odhadů

Na co si dát pozor u odhadů Odhad, respektive jeho výše, je dlouhodobě jednou z nejdůležitějších hranic pro poskytování úvěrů na bydlení. A je jedno, jestli jde o koupi, výstavbu, rekonstrukci. Proč je odhad důležitý? Základním parametrem hypotečního úvěru, nebo úvěru ze stavebního spoření, je tzv. „LTV“.

Číst více »

Rádi byste si s námi popovídali?

Rádi byste s námi cokoli probrali? Níže nám zanechte vaše telefonní číslo a brzy se vám ozveme!